AVATUD USTE PÄEV 10. JAANUARIL

10. jaanuaril 2014 toimus Tallinna Balletikoolis avatud uste päev ajakirjandusele ja koostööpartneritele.
Huvi ürituse vastu oli suur - kooli külastasid Eesti Rahvusringhääling, Õpetajate Leht, Õhtuleht, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, BNS, Postimees, Tallinn International Ballet Competition ning mitmete teiste väljaannete ja organisatsioonide esindajad.
Lahtiste uste päeval oli võimalus tutvuda, kuidas valmistab balletikool ette tulevasi balletiartiste. Kaie Kõrb ja Toomas Edur rääkisid Eesti balleti olevikust, uutest tulevikuplaanidest ja kõigil huvilistel oli võimalus oma silmaga näha sirguvat Eesti balleti järelkasvu.
Kooli direktor Kaie Kõrb rääkis üritusel, et huvi balleti õppimise vastu on suurenenud ning mitmed balletikooli õpilased on viimastel aastatel olnud väga edukad rahvusvahelistel konkurssidel.
„Kui üle-eelmisel aastal käis meie kooli sisseastumiskatsetel umbes 40 last, siis eelmisel aastal küündis see number juba 70ni,“ lausus Kaie Kõrb. „Hea meel on samuti tõdeda seda, et nii eesti kui vene peredest on väikeseid balletihuvilisi enam-vähem võrdselt. Kindlasti on siin suur mõju ka rahvusvaheliselt palju tuntust kogunud Eesti baleriinidel Age Oksal ning Toomas Eduril. Nemad on paljudele balletiõpilastele eeskujuks ning hea näide sellest, et väikesest Eestist võivad sirguda balletimaailma tähed.“
Eesti Rahvusballeti juhi Toomas Eduri kinnitusel võib baleriini elukutset võrrelda profisportlase omaga. „Mõlema puhul peavad pühendumus ja pingutus olema suurepärase tulemuse saamiseks maksimaalsed. Ballett aga nõuab lisaks veel näitlejameisterlikkust – iga emotsioon peab mõjuma tõsiseltvõetavana.“
„Ballett kunstina on Eestis küll üsnagi tunnustatud, aga meie soov on, et ballett muutuks populaarsemaks nii teatrihuviliste kui laste seas. Võin oma kogemustest kinnitada, et tippu jõudes tunned, kuidas iga pingutus on ennast ära tasunud,“ lisas Toomas Edur.
Tallinna Balletikool tänab kõiki lahtiste uste päeval osalenuid. Suur tänu ürituse toetajatele: Powerhouse kommunikatsioonibüroo, Eesti Rahvusballett, Lyon Cafe & Boulangerie ja MTÜ Just Ballett.

Galerii: http://www.balletikool.edu.ee/2014/avatudustepaev