JÕHVI KONTSERDIMAJA SÜNNIPÄEVAPIDU

9. oktoobril 2015 tähistas piduliku kontserdiga oma 10. juubelit Jõhvi Kontserdimaja.
Kontserdikava kajastas muusikas, tantsus, filmi- ja videoekraanil kontserdimaja edulugusid. Mitmekülgne sündmus tõstis esile uue põlvkonna muusikuid ja tantsijaid. Kontserdimaja juubeliks komponeeris avamängu Rasmus Puur, dirigent Kaspar Mänd koos Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestriga. Rõhutamaks balletipealinnana tuntud Jõhvi olulisust meie tantsukultuuris olid laval esindatud Eesti Rahvusballett, Vanemuise balletitrupp ja Tallinna Balletikool.

Konkursi Klassikatäht 2014 võtja Katariina Maria Kits ja Tallinna Balletikooli õpilased esitasid koreograafi Jurijus Smoriginase poolt selleks õhtuks lavastatud "Carmeni fantaasia". Nimiosa esitas Marjana Fazullina, kelle partneriks oli Tallinna Balletikoolis esimest aastat õppiv Taras Titarenko Ukrainast. Etenduses tegid kaasa vanema astme õpilased Marcus Nilson, Gleb Ivanov, Helen Värno, Mian Ewen, Laura Ragel, Karina Laura Leškin, Elina Masing ja Anita Kurõljova.

Galerii: http://www.balletikool.edu.ee/2015/johvi10gala