KONKURSS FALUNIS

11.-18.03.2017 toimus Rootsis põhjamaade balletikoolide konkurss, kus meie kooli esindasid Sergei Upkini erialaklassi õpilased Kaspar Kaldaru ja Marcus Nilson.

Stora Daldansen on väga pikkade traditsioonidega konkurss, mida korraldatakse Rootsis aastast 1988. Õpilastega konkursil viibinud erialaõpetaja Ljudmila Kirš märkis, et tänavune konkurss oli väga tugev, meile pakkusid tugevat konkurentsi Norra kooli poisid ning võõrustajamaa Rootsi.

Kaspar Kaldaru osales nooremas vanusegrupis ja esitas konkursil kaks klassikalist variatsiooni balletidest Chopeniana ja Coppelia. Kaspari esituses hinnati tema karakterite väljatoomise oskust, kuna esimene variatsioon nõudis väga head emotsioonide väljendusoskust ning teine mehelikku esitust.
Marcus Nilson osales vanemas vanusegrupis ning esitas klassikalise variatsiooni balletist Paquita (pas de trois) ja Sergei Upkini poolt loodud kaasaegse numbri "Cowboy's day-off". Marcuse esitused olid korrektsed ja meeldisid žüriile ning ta pälvis finalisti tiitli. Publik oli vaimustuses Marcuse kaasaegsest numbrist ning numbri kohta jagasid kiitust ka kohal viibinud koreograafid.

Konkursil osales 45 balletikoolide õpilast, finaali pääses 16 osalejat:
Anges Rosendahl, Rootsi Kuninglik Balletikool
Fartein Bentsen Ringset, Norra Balletikool
Marcus Nilson, Tallinna Balletikool
Colin Shoma Jacobs, Soome Rahvuslik Balletikool
Elina Blazevica, Riia Koreograafiakool
Evelina Andersson, Alhanko Balletiakadeemia
Samira Bethke, Rootsi Kuninglik Balletikool
Taru Hiitola, Soome Rahvuslik Balletikool
Gabriel Gudim, Norra Rahvuslik Balletikool
Jack Hartill, Rootsi Rahvuslik Göteborgi Balletikool
Mattheus Bäckström, Rootsi Rahvuslik Göteborgi Balletikool
Nora Elise Augustinius, Oslo Rahvuslik Kunstiakadeemia
Astrid Lyngstad, Oslo Rahvuslik Kunstiakadeemia
Sindre Berntsen, Oslo Rahvuslik Kunstiakadeemia
Helena E.K Byrt, Oslo Rahvuslik Kunstiakadeemia
Shoma Ogasawara, Oslo Rahvuslik Kunstiakadeemia